Bize Ulaşın
  • Adres Varyap Plaza Kat.1 No.172 (Esenyalı Mh. Uygar Sk & Barış Sk. No:61 34903 Pendik / İstanbul)
  • E-posta info@alkoncelik.com
Bizi Takip Edin
Bize Ulaşın +90 216 652 10 07

Çelik Hangar - Depo

hangar kapakYapısal malzeme olarak çelik, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada en çok tercih edilen yapı malzemelerinden biridir. Çelik yapılar sağlam, güçlü ve hafif olmasının yanında oldukça dayanıklı ve uygun maliyetlidir. Çelik yapılar geleneksel yapılara göre daha verimli ve esnektir.  Bu çelik yapılar çevre dostu yapılardır ve yüksek oranda geri dönüştürülebilir malzemeler içermektedir.

Tüm çelik ürünler, deneyimli profesyonellerden oluşan deneyimli teknik ekip kontrolü altında modern fabrika ortamında üretilmektedir. Ürünler inşaat alanında taşınmaya hazır olduğunda, çelik yapıyı birkaç gün veya birkaç hafta içinde kolayca ve hızlı bir şekilde monte edebilirsiniz. Çelik yapılar müşterilerin avantajına olan ve müşterilere çeşitli çekici özellikler sunan yapılardır. Çelik yapıların artan popülaritesinin arkasındaki ana sebep budur.

Çelik depo hangar binaları sanayide, tarımda, butik üretim ve depolama olan tüketim malları, dayanıklı tüketim, v.b. gibi farklı sektörlerde uygulamalara sahiptir. Tüm sektörlerde emtia için depolama alanı gerekmektedir, bu nedenle depolara talep vardır. Ön Üretimli Yapılar, depo yapımında ana akım olan bir teknik olarak güvenilirliğini kanıtlamıştır.

 

Hangar depo içerisinde muhafaza edilecek ürünün niteliğine veya kullanım amacına uygun olarak zemin etüdü yapılıp, her türlü doğal afetler ile hava olaylarına karşı koruyucu izolasyonları planlanarak, taleplere uygun şekilde üretilmektedir. Uzun ömürlü çelik taşıyıcı aksamdan mukavemeti yüksek dirençli, yalıtım ve yangın riskine dayanıklı, nem ve rutubet geçirmeyen malzemelerle, kullanım alanına uygun ölçü ve ebatlarda üretimi yapılan ürünlerdir.Hafif Çelik depo hangar binaları 100 m² den başlayarak 1000 m² alana kadar olun yapıları içerir.

 
Avantajlar
Uygun Fiyatlar
Uygun Fiyatlar

Çelik bina ürünlerimiz, konvansiyonel betonarme yapılara kıyasla, hem ön üretimli imalatının mümkün olması hem de sahada hızlı kurulabilirliği sonucu maliyet avantajı sağlamaktadır. Bu maliyet avantajı tüketiciye uygun fiyat olarak yansır.

Hızlı Çözümler
Hızlı Çözümler

Teknoloji ağırlıklı üretim ve makinalaşma sonucu Alkon Çelik, talebiniz olan ve hayalinizdeki evi kısa sürede planlar, üretir ve kurulumunu tamamlar. Hızlı çözümler ile üretilen bu binalarda kaliteden asla ödün vermez.

Esnek ve Yenilikçi
Esnek ve Yenilikçi

Çelik malzemenin sunduğu esnek çözümler, başka hiçbir yapısal malzeme ile kıyaslanamayacak kadar geniş bir yelpazededir. Çelik malzeme, yüksek kaliteli oluşu ve çok çeşitli kullanım alanlarıyla bir çok bina tipinde yenilikçi çözüm olarak kullanılabilmektedir.

Sağlam
Sağlam

Alkon Çelik olarak fiziksel, yapısal ve mekanik özellikleri onaylanmış ve kalite standartları tescillenmiş galvanizli çelik malzemeyi kullanırız. Galvaniz kaplama, çeliğin korozyondan uzak tutulmasını ve zaten uzun olan ömrünün daha da uzamasına olanak sunmaktadır.

Sertifikalı
Sertifikalı

Alkon Çelik ürettiği binaların malzeme ve üretim sistem kalite belgelerle sektöründe toplam kaliteye önem verdiğini göstermektedir. Çelik binalarda kullanılan ürünlerin hammaddeleri, kalite sertifikaları onaylandıktan sonra tedarik edilmektedir.

Ekolojik
Ekolojik

Çelik yapı karkası ve çelik yapı elemanları, %100 geri dönüştürülebilir çevreci bir malzemedir. Geri dönüştürülmüş çelik malzeme de yapısal eleman olarak kullanılmaya devam eder. Bu durum genel ekonomide sürdürülebilir kalkınmayı destekler. Ayrıca çelik, doğada demir cevheri olarak bulunmaktadır. Yapısal olarak binalarda kullanılan malzemelerden çelik dışındaki doğal malzemeler ahşap ve taş malzemelerdir. Çelik bu malzemelerden hem yangına dayanımı yönünden, hem de üretimde kolay işlenebilirliği ve taşınabilirliği ile öne çıkmaktadır.

Kararlı
Kararlı

Çelik, yapı sektöründe son 150 yılda kullanımı yaygınlaşmış bir yapı malzemesidir. Yapısı gereği sert bir malzeme olan çelik, binalarda mekânsal kararlılığı da sağlar.

Dayanıklı
Dayanıklı

Çelik, gerek kullanım ömrü gerekse sertlik ve esneklik değerleriyle malzemesi doğada bulunan en dayanıklı yapı malzemelerinin başında gelmektedir. Çelik ana taşıyıcı ve çelik karkas ile yapılan binalar, betonarme binalardan daha dayanıklıdır.

Güvenli
Güvenli

Esnek kullanım alanının yanı sıra, mukavemetiyle ve taşıyıcılığıyla güven veren çelik binalar aynı zamanda hafifliğiyle tercih edilmektedir. Bu sayededir ki yapı dizayn eden mimarlar, yapılan dizaynları uygulayan mühendisler çelik malzemeyi ihtiyaç duydukları tüm yapı tiplerinde tercih ederler.

Yerli Üretim
Yerli Üretim

Alkon Çelik sermayesi, yatırımcıları ve üretim üsleriyle ülkemizde doğan ve ülke ekonomisine sürekli katkı sunan bir yerli üreticidir.

Konforlu
Konforlu

Alkon Çelik ürettiği binalarda malzeme kalitesini, yalıtımı ve işçiliği üst düzeyde tutarak binalardaki yaşam konforunu sağlar. Çelik binalar her mevsim içinde rahat yaşanabilir binalardır.

Yalıtımlı
Yalıtımlı

Alkon Çelik binalarında ısı yalıtımı, ses yalıtımı, su yalıtımı ve yangına dayanım yalıtımına önem verir. Bina yapımında kullanılan tüm yalıtım malzemeleri kalite sertifikaları olan ve düzenlemelere uygun yapı malzemeleridir.