Bize Ulaşın
  • Adres Varyap Plaza Kat.1 No.172 (Esenyalı Mh. Uygar Sk & Barış Sk. No:61 34903 Pendik / İstanbul)
  • E-posta info@alkoncelik.com
Bizi Takip Edin
Bize Ulaşın +90 216 652 10 07

Faaliyet Alanlarımız

01
Prefabrik ve Çelik Konutlar

Prefabrik ve Çelik konutlar, konvansiyonel yapılara kıyasla üretim ve montaj süresi daha kısa süren ön üretimli yapılar olmaları nedeniyle yapım maliyeti daha düşük olan, buna karşın malzeme kaliteleri yüksek yapılardır. 

Prefabrik ve Çelik binalar, popülasyonu sürekli artan dünyanın buna bağlı olarak artan konut ihtiyacını karşılamakta en uygun maliyetli ve en hızlı çözümü sunar. Farklı coğrafyalarda uygulanabilirliği sayesinde esnek çözümler sunan konut türleridir. 

Bu konutların yapımında kullanılan malzemeler, konvansiyonel binalara kıyasla çok daha fazla çevre ve insan dostu malzemelerdir. Bu sayede içinde bulunduğumuz doğayla uyum içinde ve sağlıkla yaşam sürme imkânı tanımaktadır.

 

02
Hafif Çelik Yapılar

Hafif çelik yapılar, konvansiyonel betonarme yapılara en iyi alternatif olan yapılardır. Bu yapılar gerek yapısal detaylarının sonucu olan duvar tipi ve bitişleriyle, gerekse iç mimari yapılarının sunduğu ferah alanlarla modern ve kullanışlı olma özelliğini taşımaktadır.

Hafif çelik yapılarda bina karkasının hafif çelikten yapılması, ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımının sağlıklı uygulanması ile deprem gibi doğal afet risklerine karşı güvenli alan oluştururken, her mevsim dış etmenlere karşı da içindeki yaşama korunak sağlamaktadır.

Bu yapılar modern mimari çizgileriyle çağı yakalarken, geleneksel çizgileri ile alışılmışın samimiyetini yansıtır.

03
Şantiye ve Kamp Yapıları

Ön üretimli yapısı ile kolay sevk edilen, dünyanın ve ülkemizin her bir yanında kolaylıkla kurulabilen şantiye ve kamp yapıları; enerji, inşaat, maden sektörleri başta olmak üzere tüm projelerde çalışanların belirli bir standartta yaşam alanları oluşumuna olanak verir. Bu yapılar sayesinde ekipler ulaştıkları sahada çalışma imkânı bulabilmekte, insanlığın ilerlemesi ve gelişmesi için yapılan yatırımları hayata geçirebilmektedirler. Şantiye ve kamp yapıları prefabrik ve konteynerler yapılardan oluşabilmektedir.

04
Ofis ve Yönetim Binaları

Ofis ve yönetim binaları, projelerin yönetilebilmesi amacıyla işlerin işleyişi için gereklilikler ve yönetimde çalışanların ihtiyaçları gözetilerek planlanmakta ve yapılmaktadır.

Bu binalar şantiye alanlarında yönetim binaları olarak kullanılabileceği gibi, şehirlerde proje ofisi gibi belirli süreli geçici amaçlı veya klinikler gibi sürekli kalıcı amaçlı binalar olarak da kullanılabilmektedir.

Bu binalar standart prefabrik bina olabileceği gibi, hafif çelik, yapısal çelik veya hibrit üretim modeliyle yapılabilmektedir.
 

05
Eğitim Yapıları

Eğitimde yapı ihtiyaçları için hızlı, esnek ve güvenli çözüm gerektiğinde, en doğru çözüm prefabrik ve hafif çelik yapılar ile binaları inşa etmektir. Bu binalar hem eğitim gören öğrencileri hem de eğitimcileri dış hava etmenlerinden koruduğu gibi, mimari anlamda estetiktir.

Şehirlerin artan derslik ihtiyaçlarına en hızlı cevabı verebilen bu binalar ile okulu olmayan yerleşim birimi kalmayacaktır. Anaokulundan üniversiteye tüm eğitim hayatının ihtiyaçlarını karşılayabilecek bina tipleri mevcuttur.

Doğal afet sonrasında eğitimin devam edebilmesi amacıyla da en hızlı ve en ekonomik seçenek bu binalardır.
Şantiyelerde personelin iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri de bu binalarda yapılmaktadır.

06
Sağlık Yapıları

Sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu yapıları, ihtiyaç duyulan her bölgeye yapma imkânını sunan bu binalar ile toplumun genelinin sağlık hizmetine ulaşması daha kolay hale gelmiştir. Şehirlerde her mahallenin, kırsalda ise her yerleşim biriminin kolaylıkla ulaşabileceği yakınlıkta her iklim şartına uyabilen binaların kurulması, sağlık çalışanlarının da konforunu arttırarak daha iyi hizmet vermelerine olanak sağlamıştır.

Değişen dünya şartlarında ortaya çıkan yeni sağlık ihtiyaçları, bu yapılar sayesinde ivedilikle giderilebilmektedir. 
Son gelişmeler neticesinde tüm dünya ülkeleri, kısıtlı zaman dilimi içinde yeni acil durum hastanelerini veya mevcut hastanelerin ek binalarını prefabrik veya hafif çelik binalar ile kurulmasını istemiştir.

Bunun avantajı sayesinde halkın hem yatarak tedavi alması hem de ihtiyacı olan ilaçların depolanabilmesi daha mümkün kılınmıştır. İlerleyen süreçte aşı organizasyonlarının lojistik ve uygulama aşamaları için bu binalar ihtiyaçları gidermeye devam etmektedir. 

07
Askeri Yapılar

Ülkelerin güvenliği için askeri harekât kabiliyetini arttıran ve güvenlik risklerini azaltan çelik binalardır. Bu binalar her coğrafyada ve her iklim şartlarında kurulabilir. Binalar hem lojistik merkezi, hem de güvenliğin sağlanması amacıyla üs ya da karakol olarak hizmet vermektedirler.

Güvenliği arttırılmış bu yapılarda yaşayan askerlerin her türlü konaklama, barınma, yeme-içme, tuvalet, duş, sosyal alan ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

08
Konteyner Yapıları

Konteyner yapılar hem bireysel hem de toplumsal ihtiyaçlara cevap vermede en etkin yapılardır. Konteyner yapılar 2,40x6,00 metre veya 3,00x7,00 metre ölçülerinde bağımsız birer konteyner olarak kullanılabileceği gibi, birden fazla konteynerin bir araya gelmesiyle birleşimli olarak da farklı yapılar elde edilebilir.

Bu yapılar ile şantiye kamp alanları kurulabilir, doğal afetlerden veya savaşlardan hemen sonra ortaya çıkan acil barınma ihtiyaçları hızlıca giderilebilir, birleşimli olarak konutlar yapılabilir, bireysel bağ–bahçe evleri yapılabilir, etkinlik alanlarında wc-duş ihtiyaçları hızla ve sağlıklı olarak giderilebilir, ofis ve okul gibi çözümler sunulabilir.

Konteyner yapılar genellikle her bir ünitesi hızlı saha montajı için kurulu olarak sevk edilmekle birlikte, demonte olarak da sahaya sevk edilebilmektedir.

09
Güvenlik Kabinleri

Şehir hayatının bir unsuru olarak sitelerde, özel mülklerde, okullarda, fabrika sahalarında, depolama alanlarında doğan güvenlik ihtiyacı için güvenlik kabinleri üretilmektedir. Bu kabinler sunduğu yalıtım imkânı ile güvenlik personelinin hem verimliliğini hem de iş kalitesini arttırmaktadır. 

Güvenlik kabinleri ön üretimli olarak tamamlanmış halde sahaya sevk edilir.
Bu kabinler sandviç panelden standart olarak üretilebileceği gibi estetik anlamda bulunduğu ortamla uyum içinde ve katma değer sunan modern yapılar olarak da yapılabilmektedir.

10
Modüler Yapılar

Modül Yapılar alışık olduğunuz konforlu yaşamı istediğiniz her yere götürme imkânı sunar. Modül yapılar ile doğada kırda, deniz kıyısında, yaylada, şehirde, kısacası siz nerede isterseniz orada konforu ve estetiği yaşama olanağı bulabilirsiniz.

Bu yapılar fabrikadan hazır modüller halinde üretilerek arsanıza veya sahanıza sevk edilmektedir. Tek modül olarak küçük ev gibi üretilebileceği gibi, birden fazla modüllerin birleşimi ile daha geniş konutlar ve yaşam alanları oluşturulabilecektir. 

Modül Yapılar endüstriyel görünümden ziyade mimari zarafeti ön planda tutan, modern mimari zevkleri olan kullanıcılar için idealdir. Binaların yapısı gereği dış cephede gerek kaplama görünümünde gerekse renklerde kullanıcının beğenisine uygun farklı alternatifler üretilebilmektedir.