Bize Ulaşın
  • Adres Varyap Plaza Kat.1 No.172 (Esenyalı Mh. Uygar Sk & Barış Sk. No:61 34903 Pendik / İstanbul)
  • E-posta info@alkoncelik.com
Bizi Takip Edin
Bize Ulaşın +90 216 652 10 07

Politikalarımız

kalite -01-01

KALİTE POLİTİKAMIZ

Çelik yapı sektöründe müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yönelik ürünleri sunmak, sektöründe öncülük yapan yenilikçi bir şirket olmak;

Yapılarımızın tasarım, üretim, montaj ve tesliminde kalite standartlarını, etkin kullanılan kalite yönetim sistemi sayesinde açıkça belirleyerek ve bu standartlara her aşamada uyarak sürdürülebilir kaliteyi korumak;

Çalışanlarımızın kendilerini sürekli geliştirmeleri için sürekli fırsatlar sunarak, yenilikçi düşüncelerin ve inovatif ürünlerin gelişmesini sağlayacak ortamı oluşturmak;

Verilere dayalı tüm süreçleri yalın yönetim anlayışıyla etkin ve verimli çalıştırmaktır.

 

 

ÇEVRE POLİTİKASI                                                              çevre politikamız

Çevreyle ilgili ulusal ve uluslararası standartlar başta olmak üzere tüm yasalara uymaktayız. Çevreye duyarlı ürünler kullanarak, faaliyetlerimizin çevre için güvenli olmasını sağlamakta ve bu sayede çevre kirliliğinin önlenmesine katkı sağlamaktayız. Bunu yaparken faaliyet alanımızda tasarım aşamasından, üretimin aşaması ve iş teslimine kadar geçen süreçlerde çevreye olan etkilerimizi sürekli denetlemekte ve kontrol altında tutmaktayız.

Çevre bilincinin oluşması ve bu bilincin korunması için hem çalışanlarımıza hem de paydaşlarımıza bilinçlendirme eğitimleri sunmakta ve onlara gelişim imkânları oluşturmaktayız.

Üretim teknolojilerimizde minimum atık prensibi ile hareket ederek atıkları kaynağında azaltmakta, oluşan az miktardaki atıkları ise geri dönüşüm ve ileri dönüşümlerini sağlayarak ekolojik avantaj elde etmekte ve kaynakları verimli kullanmaktayız. Bunun sonucu olarak su ayak izimizi ve karbon ayak izimizi sürekli olarak azaltmaktayız.

 

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI                                                       baret-güvenlik-iş sağlığı-politikamız

Alkon Çelik Yapı AŞ olarak tüm faaliyetlerimizde insan kaynağını en değerli varlığı kabul etmekte, daha güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturmak için sürekli iyileştirmeyi öncelikli hedef olarak benimsemekteyiz.

Güvenli çalışma ortamı hedefimiz doğrultusunda iş güvenliği politikamızın çalışanlarımız ve paydaşlarımızca bir kültür olarak özümsenmesi için gerekli çabayı göstermekteyiz.

Tüm organizasyonlarımızda ve operasyonlarımızda ulusal ve uluslararası iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uyarak proaktif yaklaşımla ve etkin bir risk değerlendirme sistemiyle oluşabilecek tehlikeleri kaynağında yok etmeyi hedefleriz. 

Tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza iş sağlığı ve güvenliğine yönelik eğitimleri eksiksiz vererek, bireysel sorumluluk bilinci ve farkındalık kazandırmaya çalışırız.